Eesti Kabeliidu 2023. aasta üldkoosolek

Allikas: Kabeliit

Eesti Kabeliidu üldkoosolek toimus 17. juunil 2023 Malemajas.

Koosolek oli välja kuulutatud algusega kell 15. Ent kuna kell 11 oli alanud rahvusvahelise kabe seeriavõistluse viimane etapp, millele järgnes nii viimase etapi kui seeriavõistluse parimate autasustamine, siis algas koosolek ligi tund aega hiljem. Niihästi võistluse kohtunik kui mitu osavõtjat olid üldkoosoleku delegaadid.

Osalejad

Osalesid järgmised isikud (sulgudes esindatav klubi või organisatsioon): Anna Lütsepp (Elva, Tartu Kalev), Ülar Poom (juhatus, Jõgeva), Viktoria Lehtmets (juhatus, Remii, Tamka), Aare Harak (EDC), Argo Unnuk (juhatus, Saaremaa, Viimsi), Krista Villemson (juhatus), Karmen Kuusik (Nõmme), Heinar Jahu, Irma Nahkor (Nupuklubi), Tarmo Tulva (president, Pärnumaa, Tabasalu) ja Taivo Rist (aukohus, Hiiumaa).

Esindatud on 12 klubi ja kvoorum on olemas.

Päevakord

  1. Koosoleku juhataja ja protokollija valimine.
  2. Tegevusaruande kinnitamine.
  3. Juhatuse valimine.
  4. Vaba mikrofon.

Ühel häälel valiti koosoleku juhatajaks Tarmo Tulva ja protokollijaks Taivo Rist. Ühel häälel kinnitati päevakord esitatud kujul.

Tegevusaruanne

TT: Priit Lokotaril on sponsorleping osaühinguga Paekivi / Limestone Estonia. Selle esindaja Vladimir Lippmann on Janek Mäggi klient ja juba 70 aastat tagasi oli ta Heinar Jahu õpilane. Sponsorleping käib läbi Kabeliidu: Priidu ema Malle esitab kuludokumendid.

Palju aastaid andis FMJD kabeliidule raha, sest Eestis oli FMJD peakorter ja Janek Mäggi oli president. Tänavu enam ei antud, Mäggi pole enam president ja peakorter kolis samuti ära. EDC ja FMJD juhatuse liikmete eest ei anta midagi. Aare Harak enam sealt palka ei saa ja astus mais ka FMJD juhatusest tagasi, sest tööd oli tasuta tegemiseks liiga palju.

Püüdsime kulusid võimalikult kokku tõmmata. Kohtunike tasusid me ei kärpinud ja ruumide renti me ei saa vähendada, nii et kokkuhoid peab tulema muude kulude pealt. Viktoria palka tuli vähendada. Praegu on sääste 4 tuhat €, seda püüame säilitada, aga võib-olla ei õnnestu.

Peamine rahateenimise püsiallikas on EOK vastavalt (noorte) tiitlivõistluste medalitele. Arvesse tulevad vähemalt 16-aastased, nooremate eest ei anta midagi. Meil on viimasel ajal igal aastal olnud keegi medalil. Viimati toimusid Türgis nii EM kui MM. Sealjuures EM-il oli vähe osavõtvaid riike ja lihtne oli hästi esineda.

IN: Kas välk- ja kiirkabe on EOK jaoks sama kaaluga kui pikk turniir?

TT: Ei, pikk toob rohkem. raha. Loogiline ka, pikk võistlus kestab mitu päeva, kiir ja välk saavad päevaga läbi.

KV: Igast vanuseklassist läheb arvesse ainult parim. Kui Triinu Jalg ja Karmen Kuusik mõlemad esikolmikus olid, anti raha ainult parima eest.

TT: Täiendav rahalootus on selliste suurturniiride korraldamine nagu noorte MM, mis augustis tulebki. Hotell "Dzingel" on kinni pandud. Seni oleme kõigi selliste turniiride korraldamisega vähemalt nulli jäänud. Noorte MM-i jaoks on vaja vähemalt 20 tuhat €. Taotleme raha Tallinna linnavalitsuselt ja Kultuurkapitalilt. Noorte MM-ile registreerumine on peaaegu lõppenud, aga veel natuke saab. Kui Eesti klubid nädala aja jooksul oma lapsi registreerivad, siis saavad MM-ile. Heinar Jahu ja Irma Nahkor lubasid seda paari lähipäeva jooksul teha. Lätist registreerus kiir- ja välkkabesse 70 last, Lätti ei jäägi ühtki noorkabetajat.

Tegevusaruanne kinnitatakse ühel häälel.

Juhatuse valimine

Juhatuse moodustavad president pluss 8 liiget. Kandideerivad Aare Harak, Karmen Kuusik, Viktoria Lehtmets, Janek Mäggi, Krista Pahapill, Ülar Poom, Argo Unnuk ja Krista Villemson.

Mäggi ja Pahapill pole isiklikult kohal, aga neilt on kandideerimiseks lubadus.

Arno Uutma ei kandideeri tagasi. Juba eelmisel korral oleks ta parema meelega loobunud, aga suutsime ta ümber veenda. Seekord ei ole vaja veenma hakata, sest kandidaate on piisavalt.

Esimest korda kandideerib juhatusse Karmen Kuusik. Ta on 18-aastaseks saanud ja sellepärast tohib juhatusse kuuluda.

Juhatust hääletatakse avalikult kogu nimekirjaga. Juhatus valitakse esitatud koosseisus ühel häälel.

Presidendiks kandideerib tagasi Tarmo Tulva. Vastaskandidaate ei ole.

Tarmo Tulva valitakse avalikul hääletusel ühel häälel presidendiks tagasi.

Vaba mikrofon

EDC üldkoosolek toimub MM-i ajal, valitakse uus juhatus. TT jätkab juhatuses, kui tagasi valitakse. AH valitakse halliks kardinaliks.

Lisaks Tarmole jätkavad EDC juhatuses Johan Belgiast ja Jan Saksamaalt. Gleb Valgevenest astub tagasi, ta oli mõistlik mees ja selle poolest võiks jätkata, aga Valgevene ei ole mõistlik riik ja see tekitab rahastusprobleeme, kui juhatusse kuulub selle riigi kodanik. Ingrida Leedust kolis Rootsi ega taha enam kabega tegeleda. Asemele valitakse Magda Poolast ja keegi ukrainlane.

Arutatakse, kuidas tuua kabe juurde inimesi, kes lapsena mängisid ja hiljem loobusid. See on õnnestunud Remiil. Mõju on olnud tuntud treenerite juubelitel ja isegi Lehti Kohala mälestusvõistlustel, kuhu on tulnud mängijaid, kes pole aastate viisi kusagil käinud.

Lühemalt arutatakse, kust saada treenereid. Jätkata treenerite koolitust.

Koosolek lõpeb pisut pärast kella 17.

Protokollis Taivo Rist.
Laupäev, 17. juuni 2023.