Noorte kabeolümpia: erinevus redaktsioonide vahel

Allikas: Kabeliit
Resümee puudub
 
Resümee puudub
1. rida: 1. rida:
Juunioride võistkondlike maailmameistrivõistlustega tehti algust 1987. aastal, kui Hollandis Velsenis peetud turniiri võitis Nõukogude Liidu võistkond koosseisus [[Igor Koifman]], Dzumber Berishvili ja Mihhail Krasnjanski. See turniir on senini jäänud ainsaks omataoliseks võistluseks.
Juunioride võistkondlike maailmameistrivõistlustega tehti algust 1987. aastal, kui Hollandis Velsenis peetud turniiri võitis Nõukogude Liidu võistkond koosseisus [[Igor Koifman]], [[Dzumber Berišvili]] ja [[Mihhail Krasnjanski]]. See turniir on seni jäänud ainsaks omataolisekss.


1993. aastal taaselustas noorte võistkondlikud riikidevahelised võistlused Henri Macaux, kelle korraldamisel peeti Parthenays (Prantsusmaal) rahvusvahelise turniiriga üheaegselt ka noorteturniir, kuid juba teistsuguste vanuseklassidega - nimelt kuulusid võistkonda juunior, kadett ja minikadett. Selliste vanuseklassidega on jätkatud tänaseni.
1993. aastal taaselustas noorte võistkondlikud riikidevahelised võistlused [[Henri Macaux]], kelle korraldamisel peeti Prantsusmaal Parthenays rahvusvahelise turniiriga samal ajal noorteturniir, kuid juba teistsuguste vanuseklassidega: nimelt kuulusid võistkonda [[juunior]], [[kadett]] ja [[minikadett]]. Selliste vanuseklassidega on jätkatud tänaseni.


Sealsamas Parthenays peeti ka esimene noorte kabeolüpia 1994. aastal. Eesti võistkond saavutas seal ka oma senise kõrgeima koha olümpiatel. Võistkond koosseisus Indrek Peenmaa, Kenneth Karp ja Toomas Ismailov oli Läti noorte järel teine.
Sealsamas Parthenays peeti ka esimene noorte kabeolüpia 1994. aastal. Eesti võistkond saavutas seal oma senise kõrgeima koha olümpiatel. Võistkond koosseisus [[Indrek Peenmaa]], [[Kenneth Karp]] ja [[Toomas Ismailov]] oli Läti noorte järel teine.


1996. aastal peeti Haagis II noorteolümpia, kus Eesti esindasid Peenmaa, Ismailov ja Tarmo Jahu. Seekord lepiti seitsmenda kohaga.
1996. aastal peeti Haagis II noorte kabeolümpia, kus Eestit esindasid Peenmaa, Ismailov ja [[Tarmo Jahu]]. Seekord tuli leppida 7. kohaga.


1998. aasta augustis toimunud III noortekabeolьmpia peeti Tallinnas. Eesti oli väljas kahe võistkonnaga, mis olid vastavalt üheksas (Karp, Ismailov, Nikita Konovaltchuk) ja kolmeteistkümnes (Rafael Saskevitch, Ago Luberg, Raido Värik).
1998. aasta augustis toimunud III noorte kabeolьmpia toimus Tallinnas. Eesti oli väljas kahe võistkonnaga, mis olid vastavalt 9. (Karp, Ismailov, [[Nikita Konovaltšuk]]) ja 13. ([[Rafael Saskevitš]], [[Ago Luberg]], [[Raido Värik]]).


2000. aastal peeti noorteolümpia Mõttespordi olümpiaadi raames Londonis. Eesti võistkond (Saskevitch, Imre Anton, Värik) pidi leppima kümnenda kohaga.
2000. aastal peeti IV noorte kabeolümpia mõttespordi olümpiaadi raames Londonis. Eesti võistkond (Saskevitš, [[Imre Anton]], Värik) pidi leppima 10. kohaga.
 
{{noorte kabeolümpia}}

Redaktsioon: 6. juuli 2008, kell 15:01

Juunioride võistkondlike maailmameistrivõistlustega tehti algust 1987. aastal, kui Hollandis Velsenis peetud turniiri võitis Nõukogude Liidu võistkond koosseisus Igor Koifman, Dzumber Berišvili ja Mihhail Krasnjanski. See turniir on seni jäänud ainsaks omataolisekss.

1993. aastal taaselustas noorte võistkondlikud riikidevahelised võistlused Henri Macaux, kelle korraldamisel peeti Prantsusmaal Parthenays rahvusvahelise turniiriga samal ajal noorteturniir, kuid juba teistsuguste vanuseklassidega: nimelt kuulusid võistkonda juunior, kadett ja minikadett. Selliste vanuseklassidega on jätkatud tänaseni.

Sealsamas Parthenays peeti ka esimene noorte kabeolüpia 1994. aastal. Eesti võistkond saavutas seal oma senise kõrgeima koha olümpiatel. Võistkond koosseisus Indrek Peenmaa, Kenneth Karp ja Toomas Ismailov oli Läti noorte järel teine.

1996. aastal peeti Haagis II noorte kabeolümpia, kus Eestit esindasid Peenmaa, Ismailov ja Tarmo Jahu. Seekord tuli leppida 7. kohaga.

1998. aasta augustis toimunud III noorte kabeolьmpia toimus Tallinnas. Eesti oli väljas kahe võistkonnaga, mis olid vastavalt 9. (Karp, Ismailov, Nikita Konovaltšuk) ja 13. (Rafael Saskevitš, Ago Luberg, Raido Värik).

2000. aastal peeti IV noorte kabeolümpia mõttespordi olümpiaadi raames Londonis. Eesti võistkond (Saskevitš, Imre Anton, Värik) pidi leppima 10. kohaga.


Noorte kabeolümpia
19941996199820002003