2007. aasta maailmameistrivõistluste B-tsooni valikturniir

Allikas: Kabeliit

2007. aasta maailmameistrivõistluste B-tsooni valikturniir peeti 9.–16. märtsini 2007 Vilniuses.

Osalemisõigus oli Eesti, Iisraeli, Itaalia, Leedu, Läti, Poola ja Tšehhi kabetajatel. Võrdluseks: A-tsooni valikturniiril osalesid Aserbaidžaani, Belgia, Moldova, Prantsusmaa, Saksamaa, Sloveenia, Ukraina, Ungari ja Valgevene kabetajad. Venemaa moodustas omaette tsooni ja Holland omaette tsooni.

A- ja B-tsoonist läks edasi kummastki 2 paremat, Venemaa ja Hollandi tsoonist ainult võitja. Veel kaks kohta jagati välja Euroopa 2006. aasta meistrivõistlustel Bovecis: Aleksandr Švartsman (Venemaa) ja Mark Podolski (Saksamaa). Euroopa võis maailmameistrivõistlustele saata kokku 8 sportlast.

Üldiselt tohtis iga riik A- ja B-tsooniturniiril välja panna 1 sportlase, Leedu korraldajana 2, millele lisandus sponsorite esindaja ja veel üks, et võistlejaid oleks paarisarv.

JrkVõistlejaRiik12345678P=+=-Koht
1Roberts MisansLäti2221111101
2Raido VärikEesti0012111617
3Jakov ŠausIisrael021110165
4Radoslaw WikaPoola011201164
5Vaidas StasytisLeedu101021166
6Egidijus PetrylaLeedu111200058
7Aleksei DomtševLeedu1121121912
8Edvard BužinskiLeedu111112183

Järgmistes veergudes pärast punkte on paremate viikide arv ja halvemate viikide arv. Võrdsete punktide korral oli esimene kriteerium paremate ja halvemate viikide vahe.

Wika, Šaus ja Stasytis jagasid 4.–6. koha vastavalt paremusele omavahelistes mängudes.

Kohtunikud olid Henri Macaux (Prantsusmaa) ja Rima Danilevičiene (Leedu).

Välislink

Turniiri ametlik lehekülg (inglise keeles)

Personaalsed tööriistad