Eesti Kabeliidu 2017. aasta suvine üldkoosolek

Allikas: Kabeliit
Redaktsioon seisuga 1. juuli 2017, kell 10:29 kasutajalt Taivo (arutelu | kaastöö)
(erin) ←Vanem redaktsioon | Viimane redaktsiooni (erin) | Uuem redaktsioon→ (erin)

Eesti Kabeliidu 2017. aasta üldkoosolek toimus reedel, 30. juunil 2017 algusega kell 17 Tallinna Malemajas.

Osalejad

Osalejad (sulgudes esindatav klubi või muu organisatsioon, mis võib erineda osaleja enese kuuluvusest): Taivo Rist (Hiiumaa), Kermo Taimre (Nõmme), Arvi Tamm (Pärnumaa), Tarmo Tulva (Tabasalu, Tamka, Saaremaa), Viktoria Lehtmets (Remii, Läänemaa), Kerdi Pesur (juhatus), Arno Uutma (Jõgeva, Paide). Hilinevad Irma Nahkor (Nupuklubi), Aare Harak (juhatus), Krista Pahapill ja Kristi Promet (Kohtunike kogu).

Esindatud on 10 klubi 16-st (koos Irmaga 11), seega on kvoorum olemas.

Koosolek

Ühel häälel valitakse koosolekut juhatama Kabeliidu president TT ja protokollima TR.

TT: Revisjonikomisjon puudub. Keegi pole kohale tulnud. Kuid majandusaasta aruanne on kõigile klubidele laiali saadetud, kas keegi teine soovib kommenteerida?

TR: Eelmisel aastal viriseti selle üle, et Kabeliidu sissetulekutest suurema osa moodustasid "muud tulud" ja oli selgitamata, mida need endast kujutasid. See pole normaalne, et suurem osa tuludest on teadmatut päritolu. Tänavu muud tulud ei moodusta enam absoluutset enamust ja seegi on lahti kirjutatud, milles need muud tulud seisnevad. Nii et areng toimub.

Majandusaasta tegevusaruanne kinnitatakse ühel häälel.

TT: Sellega on ametlik osa läbi ja järgneb üldine arutelu.

Üldine arutelu

TT: Tänavu toimuvad 1.–16. oktoobrini Tallinnas 2017. aasta maailmameistrivõistlused rahvusvahelises kabes. Osaleb 100 võistlejat, neist 84 meest ja 16 naist. Eestit esindavad Raivo Rist, Argo Unnuk ja Villem Lüüs ning Joanna Sild ja Merilii Jalg, sest Anneli Trees ja Kaari Vainonen loobusid.

IN: Joanna ei saa tulla, sest läheb Hollandisse õppima.

Helistatakse. Joanna kinnitab, et läheb tõesti Hollandisse õppima ega osale seetõttu MM-il. Küsitakse, mis keeles Joanna seal õpib, kas tõesti oskab hollandi keelt. Väidab, et inglise keeles.

VL: Sel juhul esindavad Eestit mõlemad Jalad. See on hea, et osalejad on ühest perest.

TT: Praegu kogume raha. Eelarvest on sada tuhat puudu. Kohtume linnapeade ja Tea Varrakuga. Oleme üldiselt optimistlikud, sest seda on ennegi juhtunud, et veel ürituse alguses pole kogu eelarve koos, aga lõpuks on üritus siiski toimunud. Ma tegin juba ürituse kodulehe ära.

KPesur: Juba paar kuud tagasi hakati küsima viisade ja küllakutsete kohta. Ühele naisele saatsin kaks kuud tagasi ametliku küllakutse, siis ei juhtunud kuu aega midagi ja siis kuu aja eest kirjutas tagasi, et mis ta nüüd teeb, Usbekistanis ei ole Eesti saatkonda, kes viisa vormistaks.

TT: Avamine ja lõpetamine ning ööbimine toimub hotellis "Euroopa", aga mängitakse põhiliselt Malemajas, sest siin on oluliselt odavam kui "Euroopas". Enamus eelarvest on ruumide rent ja elamise kinnimaksmine. Naistest tuleb vist kõigil elamine kinni maksta.

TT: MM-i ajal toimub Tallinnas FMJD peaassamblee, sest siis on kõik olulised tegelased kohal. Valitakse uus president, peasekretär, noortespordi juht ja juhatus. Janek Mäggi kandideerib presidendiks ja AH laekuriks. Noortetöö juhiks jääb nähtavasti Jacek Pawlicki. Peasekretär ei tule ilmselt Eestist, niigi saame vist 2 kohta. Oleks hea, kui Frank Teer jääks edasi, sest ta on pensionär ja saaks põhikohaga sellele pühenduda, aga ta lubas, et ei taha seda rohkem teha. Janek ja Aare tulevad valituks osutumise korral EDC juhatusest ära. EDC üldkoosolek toimub siinsamas vist kohe järgmisel päeval, valivad uued juhid, las teised riigid teevad ka midagi.

AT: Kui Janek saab FMJD presidendiks, kas peakorter tuleb siia?

TT: Jagaksime seda Hollandiga kahepeale. Hollandi valitsus maksab FMJD-le palju raha ja kui me kontori siia tooksime, võiksime selle kaotada. EDC peakontor läheb Eestist ära, vist Leetu, sest sealt võib tulla järgmine juht.

Meenutatakse EDC potentsiaalse uue juhi nime. Ingrida. Ta on Rima Danilevičienė õpilane.

IN: Kas FMJD on puhtalt sajaruudulise kabe organisatsioon? Vene kabe ei kuulu selle alla?

TT: See on trikiga küsimus. Ta korraldab lisaks rahvusvahelisele kabele ka checkersi ja brasiilia kabe üritusi, aga vene kabe asju mitte. Brasiilia kabe peab nüüd hakkama organiseeruma, sest selle eestvedaja Santos suri ära. Vene kabe organisatsioon soovib kõiki 64-ruudulisel laual peetavate võistluste esindusõigust, aga FMJD ei luba seda.

Edasi räägitakse sellest, kuidas võistlejad MM-ile pääsevad ja kes kuulsustest vist ei pääse, sest ei tulnud oma riigi meistrivõistlustel piisavalt kõrgele kohale. Eestil on jagada korraldajate kohti ja sponsorkohti; räägitakse, kellele neid saaks anda ja kas saaks mõne enampakkumisel maha müüa ja kuidas seda korraldada.

Koosoleku lõpp on ette nähtud kell 18. Umbes selle aja paiku koosolek lõpebki.

Protokollis Taivo Rist.


Eesti Kabeliidu üldkoosolekud
2001200320062008200920102011201220132013 suvi2015201620172017 suvi20182019 - 2019 kevad - 2022