Eesti Kabeliidu 2016. aasta üldkoosolek

Allikas: Kabeliit

Eesti Kabeliidu 2016. aasta üldkoosolek toimus neljapäeval, 30. juunil 2016 algusega kell 18 Tallinna Malemajas.

Osalejad

Osalejad (sulgudes esindatav klubi või muu organisatsioon, mis võib erineda osaleja enese kuuluvusest): Kermo Taimre, Tarmo Tulva (Tamka), Viktoria Lehtmets (Remii, Keres), Hans Pukk (Saaremaa), Heinar Jahu (Nõmme), Krista Pahapill (Tabasalu), Taivo Rist (Hiiumaa), Kerdi Pesur, Stan Nahkor, Aare Harak (EDC), Arno Uutma (Jõgeva), Kristi Promet (Kohtunike kogu) ja Irma Nahkor (Nupuklubi, hilineb).

Esindatud on 9 klubi 16-st, seega on kvoorum olemas.

Koosolek

HJ jagab Nõmme Kabeklubi kleepse.

Ühel häälel valitakse koosolekut juhatama Kabeliidu president TT ja protokollima TR.

TT: Revisjonikomisjon puudub. Keegi pole kohale tulnud.

VL: Saatsime kõigile revisjonikomisjoni liikmetele majandusaasta aruande meilile. Urmo Ilves teatas, et tahab pearaamatut elektroonilisel kujul, ja saatsin sellegi talle. Teatasin ka revisjonikomisjoni teistele liikmetele Piret Viirmale ja Kaari Vainosele (kohtasin neid juhuslikult ühel üritusel), et dokumendid on Malemajas ja et nad võivad neile igal ajal juurde pääseda. PV küsis, kas ta tohib dokumente majast välja viia, ja AU ütles, et ei tohi.

AH: Kui revisjonikomisjoni pole, siis saadame protokolli ilma revisjonikomisjoni arvamuseta.

HJ: Kas UI tohib revisjonikomisjoni esimehena protokolli hiljem digiallkirjastada?

AH: Pole vaja. Revisjonikomisjoni allkirja ei küsita.

Saabub IN. Vabandage, et hiljaks jäin, ma ei osanud siia tulla.

AU: Malemaja on viimased viiskümmend aastat samas kohas olnud.

TT: Korraldasime noorte MM-i ja saime positiivset tagasisidet. Läti ja [veel keegi] tahtsid, et tänavugi korraldaksime noorte MM-i ja poleks seda vaja Valgevenele anda. Üleüldse võtsime kõigist tiitlivõistlustest osa, aga väga häid tulemusi polnud. Kõige parem oli 5. koht vene kabe MM-il. Kõik võistlused, mille korraldama pidime, said korraldatud. Sellega polegi midagi muud öelda. Hääletame. Kes on poolt, et majandusaasta tegevusaruanne kinnitada?

TR: Meil pole hääletussedeleid. Kas hääletame Nõmme Kabeklubi kleepsudega?

TT: Hääletame lihtsalt käega.

Majandusaasta tegevusaruanne kinnitatakse ühel häälel.

TT: Sellega on ametlik osa läbi ja järgneb üldine arutelu.

Üldine arutelu

VL: FMJD küsib, kas noorte MM-ile tuleks lisada U26 vanuseklass. See pikendaks võistlust 7 päevalt 9-le.

KPesur: Ei pikendaks, sest toimuks muu võistlusega paralleelselt. Hoopis välkturniir pikendab võistlust.

TT: See muudab võistluste korraldamise veelgi keerulisemaks. Me ei saaks enam noorte MM-i "Dzinglis" korraldada, sest võistlejad ei mahuks sinna ära.

HJ: Sel juhul tuleks võistlused lahku viia: korraldada noorte MM välgus ja kiirkabes täisajakontrolliga MM-ist eraldi.

AU: MM välk- ja kiirkabes saaks kahe päevaga läbi ning ainult kahe päeva pärast ei hakata kohale sõitma. Selle asemel ei tohiks välkturniir olla võistluse keskel nagu seni, vaid peaks olema võistluse alguses. Esimesel päeval tuleks pidada MM välgus, teisel päeval kiirkabes ja siis hakkaks täisajakontrolliga turniir. Kaks esimest päeva harjutavad lapsi niimoodi põhiturniiriks kabet mängima.

HJ: Suurtel riikidel võivad olla välgu ja täisajakontrolli jaoks eraldi mängijad. Esimese kahe päeva järel sõidavad siis välgumängijad ära ja mõned saabuvad 2 päeva hiljem. Kui välk on keskel nagu praegu, siis see on kõige halvem.

TT: Praegu on probleemiks autasustamine, mis toimub viimasel päeval. Välgu võitjaid ei saa varem ära lasta, vaid nad peavad lõpuni kohal olema, et auhinna kätte saaksid. Autasustamise tseremoonia on kohutavalt pikk, igale võitjale mängitakse hümni ja võistlusklasse on palju. Lastel hakkab igav ja mõni võib õhupuuduse tõttu minestada.

AH: Järgmisel aastal toimub noorte MM Türgis. Rahvusvaheline Kabeföderatsioon kinnitas korraldamise kuludeks 40€ inimese ja päeva kohta ning tegi sellega suure karuteene. Jaanilaupäeval FMJD-st tulnud meil lõi meid pahviks. 40€! Meie punnitasime naba paigast, et tuleksime 25€-ga välja, ja Türgile lubatakse korraga 40€. Ibrahim on seal küll väga tubli, aga sealt lihtsalt ei saa infot.

TT: Ja Türki minek on ka paljudele kallim kui Valgevenesse.

Keegi: Ja Türgis võib olla ohtlikum kui Valgevenes.

AH: See ei pruugi nii olla. Homme toimub Valgevenes rahareform, 4 nulli kaob hindadel tagant ära. Valitsus väidab, et asi on kontrolli all, aga sügisel võib olla asi teistsugune.

TT: Kui osalemine maksab võistlejatele 40€ päev pluss saatjad, siis mõned võivad otsustada mitte osa võtta.

AU: Üks võimalus jätkata 25€-ga on see, et tasuta kohad kaovad ära.

KPesur: Seda tahetaksegi teha, et kui riiki esindab ühes vanuseklassis 4 võistlejat, siis tasuta kohta enam pole.

KT: Kujutlegem, et Eesti tahab mingis vanuseklassis välja panna 4 võistlejat. Seni on üks koht riigile igas vanuseklassis tasuta olnud ja Eestis on tasuta koht läinud Eesti meistrile. Aga kui nüüd võistlus maksab 40€ päev, siis võib Eesti meister kohast loobuda. Seejärel jääb järele 3 võistlejat, mis tähendab jällegi üht tasuta kohta, seekord paremuselt teiselt mängijale. Aga nüüd võib paremuselt viies ka otsustada, et tahab osaleda, ja siis on jälle 4 osavõtjat, kõik tasulised.

AU: Seda neljandat siiski väga ootamatult ei tule, sest ülesandmise teeb EKL juhatus ja kõik osalejad kõigis vanuseklassides antakse korraga üles.

TT: Kas see on ametlikult vastu võetud?

AH: Jah. Kui on kuni 3 mängijat võistlusklassis, siis on neist 1 tasuta, aga kui on 4, siis enam ei ole.

IN: Sama hästi võiks neljanda koha teha poole kallima. Siis tuleks summa ikka sama ja üks koht oleks tasuta.

TT: Aga mis saab siis, kui U26 klassis saadab iga riik ainult 1 noormehe ja 1 neiu, kes on siis kõik tasuta? Sel juhul on korraldajatel ainult kulu ja tulu ei ole.

AH: Venemaa paneb alati kõik kohad täis, nii et sellega väga tõsist muret pole. Ukraina ja Valgevene võib-olla ka. Seal riik maksab.

TT: Võib-olla peaksime hakkama korraldama Eesti meistrivõistlusi U26 vanuseklassis, sest mille põhjal me peaksime siis otsustama, kelle suurvõistlusele saadame ja kes saab tasuta koha?

KT: Pole vaja. Saadame Eesti täiskasvanute meistrivõistluste koha põhjal.

TT: Üllatuslikult me saame isegi kaks inimest U26 MM-ile saata, ühe poisi ja ühe tüdruku, sest Tammed nõustusid minema.

Edasi räägitakse noorte suvekoolist, kus AU peab põhilised loengud. Loenguid peab ka Raivo Rist. See on mõeldud edasijõudnutele, aga mõned suht algajad 10–12-aastased on küsinud, kas tohivad ka tulla. AU-l ei ole südant neile ära öelda. Ja räägitakse, mis sellest tuleb, kui väga erineva tasemega õpilased on. Nõrgematele ei saa ka järeleandmisi teha, sest siis ei viitsi kõige tugevamad, kellele see koolitus kõige rohkem mõeldud on, kohale tulla. Õpilastele on ette nähtud toitlustamine ja osavõtutasu võrdub lõunasöögi maksumusega.

Laiali minnakse umbes kell 18.50.

Protokollis Taivo Rist.


Eesti Kabeliidu üldkoosolekud
2001200320062008200920102011201220132013 suvi2015201620172017 suvi20182019 - 2019 kevad - 2022